Nepřehlédněte

Bolestivé případy

Bolestivé a neobjednané pacienty ošetřujeme denně mezi 8 – 9 hod. (nejlépe po telefonické domluvě).

phone5

mapka

B smile s.r.o.,
IČ: 020 11 395,
provozovna
Osová Bítýška 303, 594 53

tel.: 566 536 712
mobil: 733 610 662
E-mail: info@zubniob.cz
Web: www.bsmile.cz
www.zubniob.cz

Najdete nás na facebooku
Odkaz na facebook 

Ordinační doba

Pondělí 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Úterý 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Středa 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Čtvrtek 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Pátek 7.30 - 13.30  
Ordinační hodiny lékařů

Provozní doba ordinace začíná
v 7 hod., jinak se shoduje s ordinační.

Zubní implantáty

Co je zubní implantát?

Jedná se o titanový šroubovitý pilíř nahrazující kořen zubu, který se během krátkého chirurgického zákroku zavede pacientovi do čelisti.

Titan je bez komplikací přijímán lidským tělem a alergie na něj se téměř nevyskytují.

Tento „umělý kořen“ vytvoří stabilní základ pro dlouhodobé upevnění korunky a zároveň elegantně vyplňuje mezeru po chybějícím zubu, která by v budoucnu mohla v důsledku stažení kosti vyústit až v úbytek kostní hmoty.

Kdy je použití implantátu vhodné

Vhodným kandidátem pro implantaci je téměř každý pacient v jakémkoliv věku (mimo pacientů s některými chronickými či systémovými onemocněními, např. diabetes a těžkých kuřáků).

Kouření totiž zvyšuje teplotu v dutině ústní a může snížit pravděpodobnost úspěšnosti implantace.

Metoda také není vhodná pro děti a dospívající, u kterých ještě nebyl ukončen kostní růst.

O tom, zda je pro vás dentální implantát vhodným řešením, rozhoduje zubní lékař specialista na základě informací z rentgenového snímku případně CT-přístroje a dalších skutečností.

K provedení úspěšné implantace je nezbytné, aby hmota čelistní kosti byla dostatečná a kvalitní, pacient musí provádět bezchybnou ústní hygienu a jeho organismus musí disponovat normální schopností hojení ran.

Kolik zubů mohou implantáty nahradit?

Pokud jste přišli pouze o jeden zub a zvolíte-li si jako řešení této situace dentální implantát, nebudete muset obětovat zdravé vedlejší zuby, jejichž zbroušení by bylo nutné, pokud byste se rozhodli pro můstek. Podobné je to i se ztrátou dvou a více zubů.

Můstek může nést dvojice dentálních implantátů a opět nebude nutné „ničit“ zdravé vedlejší zuby.

Pokud potřebujete celkovou či částečnou snímatelnou zubní náhradu, dentální implantáty zajistí její bezpečné ukotvení, přičemž bude stále možné ji jednoduše z úst vyndat a vyčistit a zároveň se vyhnete nepříjemnostem častým při nasazování protéz na vlastní zuby.

Typy dentálních implantátů

Kořenové implantáty

Kořenová implantace patří mezi nejčastější metodu. Aby proběhla úspěšně, musí být čelistní kost dostatečně hluboká a široká. Samotný proces implantace je rozdělen na tři části: chirurgickou, hojící a protetickou.

V první chirurgické fázi je kost umrtvena lokálním anestetikem, pak je během chirurgického zákroku vpraven implantát a dáseň je zašita několika stehy, které se odnímají za 1-2 týdny.

V průběhu druhé fáze kost dorůstá, až splyne s implantovaným povrchem. Délka hojení je individuální, obecně lze říci, že u dolní čelisti je to přibližně 3 – 4 měsíce, u horní čelisti 6 – 8 měsíců, podle švýcarských zdrojů však pouze 6 – 8 týdnů.Po uplynutí této doby musí některé implantáty zůstat odkryté. Jsou schovány pod dásní, která je otevřená a umožňuje tak aplikaci těsnícího materiálu. Dáseň je poté obšita kolem vyčnívající léčebné korunky.

Některé typy implantátů jsou v ústech viditelné a nemusí být odkryty. Někdy se z estetických důvodů používají slabší dočasné implantáty, které pacientovi pomohou překlenout období potřebné k přípravě trvalé implantace.

Ve třetí fázi se na již viditelný implantát v dutině ústní nasadí podpěra, která uchycuje můstek, korunku nebo protézu.

Ostatní druhy implantátů

I u pacientů, jejichž čelist není dostatečně silná pro metodu kořenové implantace, existuje řešení. Buď lékař zvolí speciální druh implantátu, nebo se před vlastní implantací nebo souběžně s ní přikloní k provedení kostní transplantace, tzn. výstavbě kosti v okolí plánovaného zavedení implantátu.

 

Děkujeme,

že nám včas zavoláte nebo alespoň zašlete e-mailovou zprávu, pokud se nemůžete dostavit na objednaný termín.

Neprodlužuje se tak zbytečně naše objednací doba.

wellweb