Nepřehlédněte

Bolestivé případy

Bolestivé a neobjednané pacienty ošetřujeme denně mezi 8 – 9 hod. (nejlépe po telefonické domluvě).

phone5

mapka

B smile s.r.o.,
IČ: 020 11 395,
provozovna
Osová Bítýška 303, 594 53

tel.: 566 536 712
mobil: 733 610 662
E-mail: info@zubniob.cz
Web: www.bsmile.cz
www.zubniob.cz

Najdete nás na facebooku
Odkaz na facebook 

Ordinační doba

Pondělí 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Úterý 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Středa 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Čtvrtek 7.30 - 12.00 12.30 - 17.00
Pátek 7.30 - 13.30  
Ordinační hodiny lékařů

Provozní doba ordinace začíná
v 7 hod., jinak se shoduje s ordinační.

Prevence

Prevence a léčebný plán

  • Komplexní vyšetření a léčebný plán
  • Radioviziografie (rentgenové vyšetření)
  • Profesionální dentální hygiena
  • Jistota soustavné péče pro registrované klienty

Preventivní prohlídka

Pravidelnými návštěvami v zubní ordinaci a dobře prováděnou domácí ústní hygienou můžete úspěšně předcházet zubnímu kazu, onemocněním dásní, parodontóze a nepříjemnému dechu.

Ať už se jedná o kaz nebo jiný stomatologický problém, vždy platí,, čím dříve, tím lépe".

Léčebný plán

Po důkladném vyšetření zubů včetně rentgenových snímků (radioviziografie), stavu závěsného aparátu zubů (parodontu) a měkkých tkání v dutině ústní navrhneme několik variant ošetření, ze kterých si můžete vybrat tu, která je pro Vás nejpřijatelnější. Klademe důraz na osobní přístup a jasnou partnerskou komunikaci s klientem.

Zubní kaz

Zubní kaz je postižení tvrdých zubních tkání. Působením zubního plaku dochází k vypadávání minerálních látek (demineralizaci) ze skloviny zubu. Tím dochází ke ztrátě zubní tkáně v zubech mohou vznikat kavitace (maléů jamky ažÂ velké destrukce zubu). Léčba spočívá v odvrtání veškeré zkažené hmoty a jejím nahrazení výplní v zubu. U rozsáhlejších destrukcí zubní tkáně dochází často ke komplikacím. Není-li kaz včas odstraněn, proniká do dřeňové dutiny k nervu a způsobí jeho odumření a případně bolest. Řešením je kvalitní ošetření kořenových kanálků (endodoncie).

Parodontóza

Toto zánětlivé onemocnění postihuje tkáně v okolí zubu (dáseň, kost zubního lůžka a závěsný aparát - kotví zuby v kostním lůžku). Zánět je vyvolán přítomností plaku na zubech a na zubním kameni. Následkem tohoto zánětu ubyde kost a zničí se kotevní aparát zubu. V ústech vzniknou parodontální choboty a odhalené krčky. Zuby se začnou viklat a může dojít až k jejich definitivní ztrátě.

Léčba parodontitidy spočívá zejména ve snížení množství bakteriálního plaku na povrchu zubů. Velmi důležitá je tedy spolupráce s dentální hygienistkou, domácí péče o chrup a precizní ošetření zubů výplněmi a dalšími náhradami zubů.

Přítomnost dané infekce je velkou bakteriální zátěží pro lidský organismus. I při běžném žvýkání může dojít (vzhledem k těsnému kontaktu plaku a cév dásní) k proniknutí bakterií do krve a tedy komplikacím jako je zánět srdeční chlopně a jiná závažná onemocnění.

 

Děkujeme,

že nám včas zavoláte nebo alespoň zašlete e-mailovou zprávu, pokud se nemůžete dostavit na objednaný termín.

Neprodlužuje se tak zbytečně naše objednací doba.

wellweb